Limuzyna do ślubu może być udostępniona przez wypożyczalnię samochodów

Jaka jest najlepsza limuzyna do ślubu? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ niewiele osób stać na prawdziwe limuzyny typu maybach czy porsche, lexus, bentley, jaguar.

W Polsce limuzyna do ślubu przybiera najczęściej postać auta wyższej klasy średniej, choć oczywiście zdarza się, że wypożyczalnia samochodów oferuje audi A8 czy audi A6 bądź mercedesa klasy S albo volkswagena Phaetona.

Przeważnie jednak nowożeńcy wybierają takie pojazdy jak mercedes klasy E (np. W124 i W210, choć coraz więcej po polskich drogach jeździ też W211) czy mercedes klas C (głównie W202, ale wypożyczalnie stawiają też na dużo bardziej efektowny model W203), które należą do klasy premium (autosegment E).

Trochę mniej trzeba zapłacić za wynajem limuzyny, która jest samochodem segmentu D: audi A4, alfę romeo 159, bmw serii 3 (np. BMW E46 oraz BMW E90; pojazdy BMW są najczęściej wybierane przez panie), hondę Accord, mazdę 6, forda Mondeo, toyotę Avensis.

Wielu zwolenników zyskała też skoda Superb, która prezentuje się bardzo okazale i sprawia wrażenie bardzo luksusowego. Podobnie jest z volvo s60 i oplem Vectrą oraz jego następcę Insignię.

Przebojem staje się renault Laguna III coupe. Auto to miało premierę w 2008 roku (trzecia generacj Laguny powstała rok wcześniej) na festiwalu w Cannes oraz podczas GP Monaco F1. Samochód ten reklamowany jest jako niezawodny.

Obecnie Laguna dostępna jest w 10 wersjach silnikowych (1,5 oraz 2,0 litry). Najmocniejszy dobija do setki w 7,8 s. Wszystkie wyposażono w cztery cylindry.