Pierścionek zaręczynowy i pierwsze przygotowania do ślubu.

Ślub i pieczętujące go wesele to jedne z najważniejszych dni w życiu wielu ludzi. Są one dowodem wielkiej miłości i zapewnieniem partnerów o jej trwałości. Jednak samo przygotowanie tego wielkiego wydarzenia ma w sobie niewiele patosu. Związane jest natomiast z ogromną dawką stresu i pracy. Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że organizacja ślubu i wesela do szereg działań, które należy rozpocząć na długo przed terminem uroczystości. Żeby móc podejść do wydarzenia w miarę spokojnie, należy najpierw ustalić konkretny plan działania.

Absolutnie pierwszym krokiem są zaręczyny, podczas których mężczyzna deklaruje chęć poślubienia swojej partnerki. Obowiązkowym elementem jest przy tym pierścionek zaręczynowy. Przyjęło się, że powinien on być, jak najatrakcyjniejszy. Bardzo często, jego wartość przekracza cenę obrączek. Kiedy kobieta przyjmie oświadczyny, narzeczeństwo wspólnie ustala datę ślubu. Niejednokrotnie jest ona determinowana wolnymi datami w Urzędzie Stanu Cywilnego i w kościele. Czasem para czeka aż uda im się uzbierać odpowiednią kwotę, pozwalającą na wesele ich marzeń. Jeśli uda się już wybrać konkretną datę, trzeba rozpocząć bardziej intensywne przygotowania. Jedną z pierwszych spraw będzie zabukowanie firmy cateringowej obsługującej wesele oraz florystyki dekorującej kościół i salę weselną.

Nie może też zabraknąć zespołu muzycznego i, ewentualnie wodzireja. Poza tym, nie można zapomnieć, że wypożyczenie limuzyny również musi wiązać się z wcześniejszą rezerwacją. Tym bardziej, że w ostatnich latach wypożyczanie limuzyn jest bardzo popularne z wielu okazji i trudno jest zdobyć piękny samochód na określony dzień. Poważnym zadaniem dla przyszłej panny młodej będzie wybór i zakup sukni oraz wszystkich elementów dekoracyjnych.